X
تبلیغات
فلسفه در اینترنت - پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن کدیور

فلسفه در اینترنت

پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن کدیور

دکتر محسن کدیور عضو هيأت علمي «گروه فلسفه اسلامی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران» و استاد سابق «دانشگاه تربیت مدرس» در ۱۸ خرداد ۱۳۳۸ در فسا متولد شد. پس از طی مراحل ابتدایی به ادامه تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک در دانشگاه شیراز پرداخت. انقلاب فرهنگی دوره­ی مهندسی کدیور را ناتمام گذاشت و او را راهی قم کرد تا در محضر اساتید بزرگ آن دیار به آموختن علم دین بنشیند. کدیور فقیه اجازه اجتهاد را از آیه الله حسینعلی منتظری روحانی بلند پایه و مغضوب حاکمیت به سال ۱۳۷۶ دریافت کرد.

زمانه کدیور را باز از حوزه به دانشگاه کشاند. کارشناسی ارشد و دکتری را حول و حوش فلسفه و کلام اسلامی گذارند و از آن پس «گاه استادی» را شروع نمود. سالهای پر فراز و نشیب او را از  «مفید» تا «اوین» و از «تربیت مدرس» به «حکمت و پژوهش» و از آنجا راهی ینگه دنیا کرد تا نو اندیش دیگری مشمول مهروزی مهرورزان زمانه قرار گیرد.

کدیور فیلسوف از پس «دفتر عقل» کتاب فقه نوشت و نقد حاکمیت کرد «آخوند خراسانی» را به عنوان فقیه مشروطه بازخوانی کرد، و آنگاه درس فارابی گفت و آثار ابن سینا تصحیح کرد و از سبز بودن سخن گفت ... .

درگاه اینترنتی دکتر محسن کدیور در بر دارنده مجموعه مقالات، سخنرانی­ها، خلاصه­ی کتب، اخبار،آلبوم عکس، مجموعه دروس، بیانیه­ها، نقد و بررسی آثار و ... است.

در مجموعه «درس­ها» فایل صوتی دروس «قرآن و انسان معاصر» که شامل ۶۴ جلسه سخنرانی در حسینیه ارشاد است؛ «بازخوانی تشیع» و نیز درس­های فارابی ۱ و ۲ که حاصل تدریس استاد در نیم سال اول و دوم سال تحصیلی ۷۷ - ۷۶ موسسه حکمت و فلسفه است یافت می­شود.

سایت دکتر محسن کدیور

ساختار ساده سایت مخاطب تازه وارد را سردر گم نمی­کند، به راحتی می­توان مطالب را دید و در صورت لزوم با یک کلیک دانلود کرد. خوشبختانه این درگاه اینترنتی از گزد حوادث دنیای مجازی در آمان مانده و به آسانی در دسترس است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم آبان 1388 2:36  توسط شمس  | 


راهنمای فلسفه در اینترنت http://tehranpic.net/images/5ifurw7coa0ydk9ojkdg.gif